Język niemiecki

Jako najbliżsi sąsiedzi Niemiec, czyli największej potęgi gospodarczej Unii Europejskiej, nie powinniśmy mieć wątpliwości co do słuszności uczenia się języka niemieckiego. Dlatego też, w ofercie szkoły FACE 2 FACE with LANGUAGES przedstawiamy kursy tego języka na poziomach od początkującego (A1) do średnio-zaawansowanego (B2).

Do uczestnictwa w kursach języka niemieckiego zapraszamy dzieci w wiek przedszkolny i szkolnym, młodzież oraz dorosłych. 

  • Kurs w ciągu roku szkolnego obejmuje 35 spotkań. 
  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
  • Grupy liczą nie więcej niż 10 Uczniów. Grypy tworzone są na podstawie testu poziomującego lub rozmowy kwalifikującej, Uczestnicy przyporządkowywani są w grupy zgodnie ze swoją wiedzą "startową'.

OFERUJEMY CZTERY PROGRAMY NAUCZANIA:Programy nauczania w przypadku II języka obego nie są tak ścisle powiązane z wiekiem Ucznia, jak w przypadku nauki I języka obcego. W tej sytuacji bardziej liczy się to, który rok nauki Dziecko ma za sobą i jaka długość zajęć jest dla Niego odpowiednia. Gdyż zajęcia w programie:

- PRZEDSZKOLAKI twają 45 minut,

- DZIECIAKI trwają 65 minut,

- MŁODZAKI trwają 75 minut,

- STARSZAKI trwają 85 minut.

Tak jak w przypadku język angielskiego, główny nacisk w procesie nauczania języka niemieckiego kładziemy na sprawne komunikowanie się w tym języku w sytuacjach codziennych. Dajemy gwarancję zastosowania strategii FACE 2 FACE na zajęciach języka niemieckiego. Uczymy poprzez „działanie”, stwarzanie autentycznych sytuacji, kiedy trzeba się porozumieć, wykonać polecenie, odpowiedzieć na pytanie. Jak zawsze w przypadku nauki – regularność i wytrwałość są kluczem do sukcesu.

Więcej o metodzie Szkoły FACE 2 FACE przeczytacie Państwo w zakładce SYSTEM.

 

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie.

Więcej ludzi mówi w języku niemieckim niż w jakimś innym języku europejskim. Około 81 milionów mieszkańców Niemiec sprawia, że jest to najbardziej zaludnione państwo w Europie. A przecież po niemiecku mówią nie tylko mieszkańcy Niemiec, ale i Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Lichtensteinu. Język niemiecki jest także językiem ojczystym wielu ludzi mieszkających w północnych Włoszech, wschodniej Belgii, Holandii, Danii, wschodniej Francji, w Czechach, Rosji i Rumunii, jak również w innych krajach Europy.

Niemcy należą do najsilniejszych pod względem gospodarczym krajów na świecie.

Niemcy są największą potęgą gospodarczą w Unii Europejskiej i czwartym najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie. W skali światowej są drugim największym eksporterem. Niemieckie przedsiębiorstwa cieszą się doskonałą renomą na skalę międzynarodową. Ważnymi branżami są m.in. produkcja samochodów i budowa maszyn, elektrotechnika, chemia oraz technologie ochrony środowiska i nanotechnologia.

Znajomość języka niemieckiego otwiera możliwości biznesowe

Siła gospodarcza Niemiec otwiera sporo możliwości biznesowych. Niemcy są atrakcyjnym ośrodkiem dla inwestorów zagranicznych. Na ich terenie obecnych jest 500 największych na świecie firm. Łącznie działa tutaj 45 tys. przedsiębiorstw zagranicznych. Najbardziej znane firmy to: BMW, Daimler, Siemens, Lufthansa, SAP, Bosch, Infineon, BASF. Japończycy, którzy mają drugą najpotężniejszą gospodarkę na świecie, zrozumieli jakie korzyści może im przynieść nauka języka niemieckiego: aż 68% studentów japońskich uczy się języka naszych sąsiadów.

Niemcy wydają najwięcej pieniędzy na podróże niż inne narodowości

Jedno trzeba Niemcom przyznać. Mają oni sporo czasu (6 tygodni urlopu) i pieniędzy na podróże… I podróżują! A jakże! Jeśli podróżujesz, masz spore szansę na spotkanie w trakcie swojej wycieczki kogoś z Niemiec. Praktycznie ¾ swoich wszystkich urlopów Niemcy spędzają w innych krajach. Wydają oni znacznie więcej pieniędzy na zagraniczne podróże niż inne narody. Bardzo lubią śródziemnomorskie klimaty, dlatego można ich spotkać w Hiszpanii, we Włoszech, Grecji czy Turcji. Także Europa Wschodnia staje się u nich coraz bardziej popularnym celem. Dużo podróżują też do USA. Zaraz po Brytyjczykach i Japończykach są najczęstszymi bywalcami za Oceanem. Najpopularniejszymi miejscami są Floryda, Nowy Jork i Kalifornia. Biura podróży, hotele, linie lotnicze czy też wypożyczalnie samochodów zyskują bardzo dużo, jeśli ich pracownicy mówią w języku niemieckim.

Niemiecki nie jest tak trudny jak myślisz

Jeżeli znasz język angielski, to masz znaczną przewagę w nauce niemieckiego. Zarówno współczesny język niemiecki, jak i współczesny język angielski mają wspólnego przodka – język germański. Te dwa języki mają wiele podobieństw w gramatyce i w słownictwie. Jeśli jesteś w stanie zrozumieć cokolwiek z tego:

Meine Schwester hat braunes Haar. Sie ist intelligent. Sie studiert Medizin in Berlin. Sie kann gut singen.

…. to już znasz trochę niemieckiego!

Ponadto język niemiecki jest zapisany fonetycznie. Jak się już raz nauczysz wymowy, łatwo odgadniesz, jak zapisać usłyszany właśnie wyraz lub jak odczytać niemieckie słowo.

contact
anika
ANIKA ŚLĘZAK
Tel. 661 248 548
ewelina
EWELINA BOGUSZ
Tel. 607 278 567
PATRONAT MEDIALNY
Twój Głos
pase Cambridge pearson Oxford